Твенте записа първата си победа в група К на Лига Европа. Вицешампионите на Холандия, с Николай Михайлов на вратата, разбиха у дома Висла с 4:1. За поляците не игра контузения Цветан Генков, както и звездите им Малецки и Меликсон.

Без трима от основните си играчи, тимът от Краков стана лесна жертва на изключително коравите холандци. Първото полувреме изобилстваше от голови положения, като такива имаше и пред вратата на Михайлов. Българинът се пропука в 9-ата минута, когато Битом бе оставен необезпокоявано да шутира и откри.

Последва натиск на домакините, които пропиляха много шансове, най-вече чрез Марк Янко, Все пак, в 32-ата мин. Лук де Йонг изравни с глава след центриране от фаул. В самия край на полувремето Янко се реваншира и удвои, засичайки пас на Ола Джон.

В 57-ата отново той покачи на 3:1 след като овладя по отличен начин дълъг пас на Всигерхоф и с удар в ъгъла на остави шансове на Парейко. Малко преди края Вилем Янсен оформи крайния резултат, който можеше да бъде и доста по-голям, ако не бяха двата удара в гредите на Емир Байрами.

С успеха Твенте вече има 4 точки, колкото и Фулъм. Англичаните надвиха Одензе с 2:0 на датска земя. Англичаните стигнаха до успеха с голове на Анди Джонсън в края на двете полувремена.