Николай Михайлов и съотборниците му в Твенте поставиха под голяма въпросителна участието си на 1/8-финалите в Лига Европа. В крайна сметка "червените" се добраха до 2:2 в реванша срещу Рубин (Казан). Така след 2:0 преди седмица в Русия и общ резултат 4:2 се класираха напред.

Българският национален вратар игра цял мач. В 84-ата Михайлов получи жълт картон заради забавяне на играта.

Гостите от Казан замечтаха след по-малко от половин час игра, след като заличиха пасива си. В 22-ата Кристиан Ансалди откри резултата, а Нобоа две по-късно удвои.

При това положение двубоят започна от начало, след като на 17 февруари Твенте спечели с 2:0. Все пак по-настойчивата игра на домакините до края на полувремето даде резултат, тъй като в 45-ата Тео Янсен намали.

Веднага след подновяването пък Дъглас възстанови равенството, при което само чудо можеше да помогне на Рубин за класиране на 1/8-финалите. Въпреки развитието на двубоя руснаците хвърлиха много сили, за да не отпаднат.

Твенте обаче седя далеч по-добре през втората част от началото до края й и заслужено се класира за следващата фаза на Лига Европа.