ЦСКА и Динамо (Москва) не успяха да си отбележат гол и завършиха наравно 0:0 в първи плейофен мач за влизане в груповата фаза на "Лига Европа". Пред малко повече от 20 000 зрители на Националния стадион "Васил Левски", двата отбора предложиха оспорван двубой, който в крайна сметка не излъчи победител.

Тодор Тимонов уцели напречната греда през първото полувреме, а след почивката резервата Спас Делев също бе близо до откриване на резултата в полза на "червените". Гостите от Русия на свой ред създадоха няколко добри атаки, но на два пъти опитният Кержаков не успя да нанесе точен удар от отлични позиции. Гол на Комбаров пък бе отменен заради засада. Така двата отбора оставиха жива интригата за реванша в Москва другата седмица.

Домакините от ЦСКА първи застрашиха противниковата врата. В 22-ата минута Тодор Тимонов разтресе напречната греда с мощен шут, но топката не пожела да влезе в мрежата на Габулов. Само 5 минути по-късно гостите от Русия отговориха на предизвикателството, но Кержаков от няколко метра действа разконцентрирано. Второто полувреме започна с брутален пропуск на Динамо, чийто автор отново бе Кержаков.

Нападателят се възползва от груба грешка на Иван Иванов и излезе на стрелкова позиция, но от няколко метра не успя да намери очертанията на българската врата. В 58-ата минута пък гол на Динамо бе отменен заради засада. Младият нападател Кокорин успя да вкара топката в мрежата на ЦСКА, но попадението правилно не бе признато. Старши треньорът на ЦСКА Любослав Пенев реагира на случващото се на терена, като в интервал на няколко минути пусна в игра Спас Делев, Атанас Зехиров и Благой Пасков. За юношата на Пирин това бе първо появяване на терена с "червената" фланелка.

След смените "армейците" изравниха играта и създадоха няколко интересни атаки, които обаче така и не доведоха до точен удар към вратата на Динамо. 8 минути преди последния съдийски сигнал Спас Делев можеше да открие резултата. Младият нападател на ЦСКА бе изведен от Пасков сам срещу вратаря на руснаците, но за ужас на повече от 20 000 зрители на "Васил Левски" стреля в аут. До края на двубоя нови голови положения нямаше и мачът завърши 0:0. Реваншът е в Москва след седмица.

ЦСКА (СОФИЯ) - ДИНАМО (МОСКВА) 0:0