90+6′
Турнир: Лига Европа Стадион: "Българска армия", гр. София Зрители: Мачът се играе без публика
90+6′

КРАЙ НА МАЧА!

ЦСКА победи БАТЕ (Борисов) с 2:0 и продължава напред в Лига Европа

Евробоецът ЦСКА пак е тук! "Армейците" взеха скалпа на българския кошмар БАТЕ!

2:0 за "червените", Бусато и Соу герои

90+5′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!! 2:0!! КЕРИ! До края БАТЕ опита плахо да докара нещата до продължения. Вместо това най-популярният отбор от Беларус получи втори гол в своята врата. Стражът им Шербетски се бе включил при заветния корнер на „жълтите“. Провалът на статичното положение пък се превърна в благодат за Греъм Кери, който демонстрира скорост и напълно необезпокоявано фиксира крайното 2:0!

90+4′

Жълт карто за нападателя от Черна гора Боян Дубайч.

89′

Финален натиск на БАТЕ, при статичните положения на тима вече се включва и вратарят Шербетски.

87′

ЖЕФЕРСОН!! ЦСКА можеше да сложи край на интригата в 87-ата минута. Греъм Кери напредна по фланга и отправи перфектно центриране, малко пред голлинията на БАТЕ, Жеферсон обаче закъсня със стотни от секундата и не успя да отправи може би голов изстрел.

80′

Неприятност сполетя Стамен Белчев и треньорския му щаб към 80-ата минута. Тогава Рафаел Енрике показа, че повече не може да продължи срещата и на негово място се появи Греъм Кери.

77′

Още един опит за промяна в БАТЕ, която да даде положителен ефект за беларуския тим. Бага бива заменен от Мукам.

73′

Георги Йомов бива заменен от крилото Жул Кейта. Втора смяна на Белчев.

69′

Имашият жълт картон Евгени Яблонски бива заменен от Александър Володко.

Снимка 496615

Източник: lap.bg

68′

Тиаго се появява в игра. Той ще замени изигралия силен двубой тази вечер Юнус Санкаре.

65′

ВТОРА ГРЕДА ЗА ГОСТИТЕ! Момчетата на Стамен Белчев изтръпнаха за втори път в мача с настъпването на 65-ата минута. Максим Скиваш се измъкна от персоналния си пазач и отправи мощна бомба, която след намеса и на Бусато, също се отби в напречната греда.

63′

Жълт картон за Филипович!

61′

САНКАРЕ! ЦСКА демонстрира, че няма да разчита само на сляпата отбрана, а нещо повече. В 61-ата минута българският гранд беше много близо до удвояването на своята преднина. Пламен Гълъбов комбинира със Санкаре, който напредна мощно през центъра и отправи много силен удар, профучал на сантиметри от дясната греда на БАТЕ.

55′

ОПАСНО!! След добрата си намеса минути по-рано, Юрген Матей можеше да се превърне в неволен асистент за изравнителното попадение на БАТЕ в 55-ата минута. Нидерландецът игра неориентирано с глава и кълбото стигна до непокрития на далечната греда Скавиш. Късметът тук беше, че нападателят на беларуския вицешампион не успя да обработи топката максимално бързо и това позволи на Бусато да се хвърли смело в неговите крака.

52′
Снимка 496614

51′

БАТЕ се впусна в атака веднага след подновяването на играта. В 51-ата минута бранителят на ЦСКА - Юрген Матей сътвори решителна намеса в сърцето на "червената" защита, след като отклони с глава, малко преди кълбото да бъде засечено от канещия се да накаже Бусато Максим Скавиш.

48′

Второто полувреме започва с жълт картон в редиците на гостите. Получава го Евгени Яблонски.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!!! АЛИ СОУ!! 1:0! Секунди преди края на първата част, голяма радост обзе футболистите на ЦСКА. Може би в най-подходящия момент, селекцията на Стамен Белчев поведе с 1:0! Всичко отново тръгна от стабилната игра на халфовата линия и динамичното включване по фланга на Йомов. Юношата на Левски завърши своята акция с плътен шут, който с много мъка бе избит от Шербитски. На точното място обаче се оказа Али Соу, който отблизо сътвори головата добавка.

42′

Атака в 42-ата минута свари Али Соу на доста нестандартна за нападател позиция. Въпреки това, нападателят на Гамбия реши да шутира доста авантюристично. Шербитски беше изненадан, ала не и затруднен.

Снимка 496604

37′

Георги Йомов определено бе един от най-опасните футболисти на ЦСКА през първата част. Пореден негов пробив в 37-ата минута завърши с добър пас за Енрике. Бразилецът не успя да действа идея по-бързо и в крайна сметка бе блокиран от Филипович.

34′
Снимка 496605

33′

ГУСТАВО БУСАТО СПАСИ ДУЗПА! Драматични мигове обзеха "Армията" в 33-ата минута. БАТЕ създаде поредна добра атака, която завърши с центриране към Павел Нехайчик. Таранът се възползва максимално и с глава намери напречната греда. Опасността продължи и на Густаво Бусато се наложи да избива кълбото от главите на двама от дебнещите вражески играчи. За жалост, намесата му не бе достатъчно акуратна при единоборството с Вилумсон, който буквално бе нокаутиран от бразилеца. Румънският арбитър на срещата не се поколеба и посочи дузпата. С отговорната задача се нагърби сърбинът Неманя Милич, който за радост стана поредният през тази кампания, който не успя да намери пролука срещу Бусато, когато стане въпрос за 11-метров наказателен удар.

31′

Жълт картон за Бусато, който направи дузпа в ущърб на своя тим

25′

ШАНС ЗА БАТЕ!! Отбраната на ЦСКА допусна сериозна грешка в 25-ата минута, когато допусна младият исландец Вилумсон да бъде изведен сам срещу вратаря на столичани. Цялата ситуация вещаеше голяма неприятност за момчетата на Стамен Белчев, но Густаво Бусато бе разчел добре ситуацията и сътвори решително спасяване.

19′

БАТЕ дълго се задържа в наказателното поле на "армейците" към 19-ата минута. Тогава пас по въздух мина зад гърба на Мазику, а последвалото подаване на Милич внесе много напрежение в защитата на ЦСКА. Последователно няколко играчи на съперника пробваха изстрели, но те все срещаха телата на добре позиционирани състезатели на домакините.

Снимка 496609

12′

Първият точен изстрел в този двубой дойде като доказателство за това, че БАТЕ постепенно успя да изнесе играта в центъра на терена. Опитният нападател Павел Нехайчик си спечели необходимото пространство за стрелба. Шутът му по земя обаче попадна в сигурната прегръдка на Густаво Бусато.

8′

Футболистите на БАТЕ сякаш се нагодиха към обстановката на "Българска армия" и с течение на времето изнесоха играта в центъра на терена. Момчетата на Кирил Алшевский обаче все още се затрудняват да създадт нещо интересно пред Густаво Бусато.

3′

ОБНАДЕЖДАВАЩО НАЧАЛО! ЦСКА стартира европейската битка със сериозно самочувствие и само за три минути на терена вече бе демонстрирал своята мощ в атака. Това се случи след добре изпълнено заучено положение при фаул, което с малко повече късмет можеше да бъде засечено с глава в мрежата на съперника от Антов, Юга или Рафаел.

Снимка 496606

1′