Тимът на българският нападател Димитър Бербатов Тотнъм се разправи с кипърския Анортозис в първа среща от турнира за Купата на УЕФА и успя да победи с 6:1.

Българският национал не влезе в игра, а Методи Деянов влезе като резерва в 82-ата минута на срещата за тима на гостите като замени голмайстора за кипърците Злогар.

Головото шоу започна още в 5-ата минута, когато Йонес Кабул реализира първото попадение в срещата.

Едва в 40-ата минута Майкъл Доусън направи 2:0, а оттук само в рамките на три минути домакините решиха изхода от двубоя и обезсмислиха реванша.

В 42-ата минута Роби Кийн реализира, а в следващата това направи и Дарън Бент, довеждайки резултата до 4:0 в полза на Тотнъм.

През втората част Джърмейн Дефоу реализира две попадения в 65-ата и 90-ата минута на двубоя, а почетното попадение за гостите от Кипър вкара Злогар в 81-ата минута.