Отборът на Тотнъм победи с 2:1 като гост Астерас Триполи в мач от четвъртия кръг на груповата фаза на Лига Европа. Мениджърът на „шпорите" Маурисио Почетино спази традицията и заложи на експериментален състав, като пусна в игра от първата минута голяма част от резервните си състезатели.

Без да блести с кой знае какво, Тотнъм се оттегли за почивка с комфортна преднина от 2:0. В 36-ата минута Таунзенд бе съборен в полето и хладнокръвно реализира отсъдената дузпа. Малко след това английският национал намери с перфектен пас Хари Кейн, който с глава реализира 10-ия си гол от началото на сезона.

След почивката домакините от Астерас тотално надиграха гостите от Англия, като само безумните пропуски в атака лишиха домакините от намаляване на резултата. Това все пак се случи в последните секунди на двубоя, когато Баралес се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него от страна на Фацио, за което бранителят получи и червен картон. За повече обаче домакините нямаха време.

Благодарение на успеха Тотнъм събра на сметката си 8 точки и оглавява своята група, колкото има и вторият Бешикташ.