Тимът на Селта надделя с 2:1 в мач-реванш от 1/16 финалите за Купата на УЕФА, с което се класира за осминафиналната фаза в турнира. Първата среща в руската столица бе завършила наравно (1:1), а днешният успех на „Балайдос” изковаха Нене и Жункал. Две минути преди края гостите от русия върнаха едно попадение чрез Титов, но за повече нямаше време.

Стартовите състави на Селта и Спартак:
Селта: Естебан, Леки, Анхел, Контрерас, Обика, Тамаш, Нунеш, Гарсия, Джонатан, Нене, Канобио.

Спартак: Хомич, Жедер, Щранцъл, Жиранек, Титов, Торбински, Бистров, Моцарт, Ковтун, Калиниченко, Павлюченко

Изненада в Италия поднесе състава на Брага, който се наложи над местния Парма на собствения им „Енио Тардини” с минималното, но напълно достатъчно за класиране напред в турнира 1:0. В първия мач италианците претърпяха отново поражение със същия резултат. Най-благодарни могат да бъдат португалците на Фрешо, който отбеляза минута преди последния съдийски сигнал, въпреки че гостите бяха останали с човек по-малко 15-ина минути преди това.

По този начин португалците ще опитат да се преборят с тима на българския национал Димитър Бербатов, който се класира без игра заради наказанието на Фейенорд.

Стартовите състави на Парма и Брага:
Парма: Де Лучиа, Бокети, Контини, Коуто, Феронети, Грела, Писану, Цигарини, Муслимович, Кутузов, Папони.

Брага: Сантош, Коща, Жорже, Фернандеш, Филипе, Родригес, Чавес, Фрешо, Пинто, Вендер, Карлош.

Панатинайкос и Ланс не успяха да си отбележат гол на стадион “Спирус Луис” в гръката столица Атина. Първият двубой във Франция завърши 3:1 за Ланс и по този начин французите се класираха напред в турнира.

Стартовите състави на Панатинайкос и Ланс:
Панатинайкос: Ебеде, Морис, Гумас, Винтра, Бовио, Иваншич, Нинис, Нилсон, Цолис, Пападополус, Салпингидис.

Ланс: Итандже, Хилтън, Кулибали, Барул, Сейду Кейта, Демон, Кариер, Сиди Кейта, Тишиер, Кузин, Джемаа.