Тотнъм завърши 2:2 с Гент на "Уембли" и отпадна от Лига Европа с общ резултат 2:3. "Шпорите" започнаха много добре срещата, но автогол на Кейн и червен картон на Деле Али се оказаха прекалено големи препятствия за лондончани.

Срещата започна перфектно за домакините, които набързо изравниха общия резултат чрез Кристиан Ериксен в 10-та минута. Датчанинът получи перфектен пас в наказателното поле и излязъл сам срещу вратаря, успя да промуши топката покрай Ловре Калинич, с което записа името си сред голмайсторите на Тотнъм за първи път от 12 мача насам.

След попадението лондончани продължиха обсадата на вратата на Гент, но за техен ужас в 20-та минута Хари Кейн отбеляза, този път в собствената си врата. При корнер играч в жълто се опита да подаде към далечната греда и вместо да изчисти напред с глава, острието на Тотнъм завъртя топката в мрежата на Лорис.

След шокиращото изравняване, белите се вдигнаха на щурм, но опасни удари на Ериксен и Кай Уокът на намериха мрежата. В 39-та минута пък Деле Али си изпроси червен картон, с което още повече усложни задачата на своя тим, който търсеше два гола. Халфът първо бе съборен, при което не бе отсъден фал и секунди по-късно си изля гнева върху краката на противников футболист, влизайки с двата крака напред.

Въпреки че бяха с човек по-малко, Тотнъм имаха пълния контрол върху играта след почивката. Хари Кейн се опита да се реваншира за автогола си, но не успя да преодолее Калинич, а малко преди това и Ериксен не бе точен.

В 61-та минута "шпорите" вкараха първия от двата им нужни гола чрез Виктор Уаняма, който стреля точно малко след границата на наказателното поле.

Всички надежди за Тотнъм обаче умряха в 82-та минута, когато Жереми Пербе изравни за 2:2 и реши всичко в сблъсъка.

Лион разби АЗ Алкмаар със 7:1

Лион побърка холандци - вкара им 7 гола в Лига Европа

"Хлапетата" се превръщат в сериозен фаворит за трофея

ТОТНЪМ - ГЕНТ 2:2

1:0 Ериксен (10"), 1:1 Хари Кейн-автогол (20"), 2:1 Уаняма (61"), 2:2 Пербе (82")