Отборите на Шахтьор (Солигорск) и Торино не излъчиха победител в реванша помежду си от третия предварителен кръг в Лига Европа. Срещата в Беларус завърши при резултат 1:1, но това напълно устройваше италианците, които бяха спечелили с 5:0 в първия мач и с общ резултат 6:1 продължават напред към плейофа.

Гостите поведоха в 80-ата минута с гол на Симоне Дзадза. Нападателят получи една топка по дясното крило, елиминира последователно двама защитници, след което много добре насочи топката във вратата с удар по земя за 0:1.

В добавеното време на мача Шахтьор получи дузпа, след като Николай Януш изскочи зад защитата и бе препънат от вратаря Салваторе Сиригу за дузпа. Потърпевшият Януш реализира от бялата точка и оформи крайното 1:1.

Така Торино продължава напред в плейофа. В следващия кръг "Биковете" ще се изправят срещу Пюник или Уулвърхамптън.

Зоря (Луханск) победи ЦСКА с 1:0 в двубой от квалификациите на Лига Европа

Съдията пак извади теслата! ЦСКА не получи очевадна дузпа срещу Зоря, игра мъжки 70 минути с човек по-малко и отпадна от Европа