Кайсар на Стойчо Младенов допусна тежка загуба с 1:4 от АПОЕЛ (Никозия) при дебюта си на европейската сцена. Срещата бе от втория предварителен кръг на Лига Европа и се игра в Шимкет.

Двубоят започна отлично за носителя на Купата на Казахстан. Още в 6-ата минута Елгужа Лобжанидзе откри резултата.

След това обаче кипърският тим пое контрол над срещата и не остави никакви съмнения в превъзходството си. В 15-ата минута Томас де Винсенти изравни резултата, след като технично копна топката и направи вратаря на Кайсар безпомощен.

Десет минути по-късно Ануар Тухами с хубав удар в горния десен ъгъл вкара за 1:2.

В началото на второто полувреме Омер Атзили се възползва от асистенция на Емилио Нсуе за 1:3.

Крайният резултат оформи Де Винсенти с втория си гол в мача в четвъртата минута на добавеното време.

За Кайсар цял мач игра българският нападател Александър Колев.

Воденият от Стойчо Младенов Кайсар ще играе с АПОЕЛ (Никозия)