Феновете на Ливърпул трябваше да треперят до последно, за да са сигурни, че ще видят любимия си отбор в груповата фаза на Лига Европа. Тази вечер „червените" посрещнаха шотландския Хартс в мач-реванш от плейофите на турнира, след като преди седмица биха като гост с 1:0, след нелеп автогол.

Шотландците обаче далеч не се оказаха удобен съперник на Ливърпул, напротив. В 85-ата минута Дейви Темплитън даде аванс на Хартс и изравни общия резултата в двата мача.

И когато продълженията изглеждаха неизбежни, Луис Суарес вкара за 1:1, с което на практика класира тима си в Европа. Едва ли обаче Брендън Роджърс, както и повече от 44 000 зрители на „Анфийлд", са останали особено доволни от играта на домакините.

В същото време още един английски тим си осигури място в групите на втория по сила клубен турнир в Европа. Нюкасъл победи пестеливо с 1:0 Атромитос и след 1:1 преди седмица продължава напред. Единственият гол за „свраките" вкара Харис Вукчич в средата на първата част.

ЛИВЪРПУЛ - ХАРТС 1:1 (2:1 ОБЩ РЕЗУЛТАТ)

НЮКАСЪЛ - АТРОМИТОС 1:0 (2:1 ОБЩ РЕЗУЛТАТ)