Отборът на Стяуа продължава участието си в европейските клубни турнири. Румънският клуб се наложи над своя гост Рудар с категоричното 4:0 и след успех с 2:0 като гост вече е част от съставите в третия кръг на надпреварата.

В следващата фаза на турнира ФКСБ ще се изправи срещу състава на Хайдук (Сплит), надиграл българския Славия с 1:0 на хърватска земя, както и с 3:2 на реванша в София.

Славия загуби от Хайдук (Сплит) с 2:3

Славия отпада с високо вдигната глава, Хайдук ще помни дълго битката на "Васил Левски"!

Драма с 5 гола в София, "белите" пропуснаха златна възможност

През първото полувреме в днешната си битка румънците вкараха само едно попадение, дело на Танасе, който се разписа от дузпа в 22-ата минута.

Само 4 минути след подновяването на играта обаче Морутан удвои преднината на домакините, покачвайки на 2:0. Класиката стана факт в 68-ата минута, в която Коман бе точен, а крайното 4:0 оформи Бензар.

Последният се разписа в заключителните мигове от даденото продължение на срещата.

Ман и Тейшейра пък бяха голмайсторите за отбора в първия двубой.