Румънският Стяуа спечели с 1:0 срещу Мидълзбро в първи полуфинален мач от турнира за купата на УЕФА.

Единственото попадение вкара халфът Николае Дика в 30-ата минута.

След меле в наказателното поле на англичаните той получи топката в средата на полето, много бързо се обърна и я прати в мрежата на вратаря Марк Шварцер.

Най-чистото положение за гостите пропусна Масимо Макароне, който не можа да улучи вратата в 86-ата минута с удар от 25 метра.

Треньорът Стюърт Макларън не можеше да разчита на контузения си австралийски нападател Марк Видука, както и на капитана на тима Гарет Саутгейт, който получи почивка.

Въпреки това "Боро" имаше няколко възможности, но футбиолистите не намериха точно продължение в края на атаките си.

Освен попадението, Дика имаше още една възможност за гол преди почивката, но ударът му беше избито от защитник.

Румънците отново заложиха на предпазливия стил, който ги доведе до тук и през този мач, въпреки че стадион "Генча" ги подкрепяше през целия мач.

В последните 20 минути и двата отбора - сякаш доволни от резултата, спряха с атаките и заложиха на постепенни разигравания в центъра и изчакване на грешки.