Чешкият Виктория (Пилзен) се класира за 1/16-финалите от турнира Лига Европа. "Синьо-червените" спечелиха своята група G, след като спечелиха гостуването си на Апоел Беер Шева с 2:0.

Момчетата на Павел Върба се възползваха от загубата на ФКСБ с 1:2 от Лугано и по този начин ще имат наглед по-лесен съперник в следващата фаза на турнира. Възможен техен съперник е и нашият Лудогорец.

Виктория изкова триумфа си с по един гол в двете полувремена. Преднина за тима от Пилзен даде Хейда в 28-ата, а Томаш Хорава, седем минути преди края, сломи и без това изгубилите шанс за класиране израелци.

Арсенал унизи БАТЕ, Цървена звезда повтори подвига на Партизан

Без сериозни изненади в група Н

Второто място в група G остава за ФКСБ, който както вече ви съобщихме изненадващо падна от Лугано. "Стелистите" явно бяха подценили своя опонент и до 32-ата минута вече губеха с 0:2 след голове на Дапрела и Вецсей. През втората част румънците върнаха един гол чрез Гнохере , но и той не се оказа достатъчен поне за точката.

Любопитен факт е, че класиралите се от тази група Виктория (Пилзен) и ФКСБ вече са играли в евротурнирите срещу Лудогорец и неизменно са бивали отстранявани.

АПОЕЛ БЕЕР ШЕВА - ВИКТОРИЯ (ПИЛЗЕН) 0:2

0:1 Хейда (28"), 0:2 Хорава (83")

ФКСБ - ЛУГАНО 1:2

0:1 Депрела (3"), 0:2 Вецсей (32"), 1:2 Гнохере (60")