Германските Херта и Шалке изненадващо отпаднаха от турнира за Купата на УЕФА, след като загубиха срещите реванш от първия кръг съответно от Одензе и Нанси.

Матс Тим отбеляза гола, който класира Одензе в груповата фаза на тазгодишния турнир. Бившият играч на Манчестър Юнайтед реализира от пряк свободен удар в 62-ата минута. Попадението бе достатъчно, след като първият мач в Берлин бе завършил наравно 2:2.

Миналогодишният полуфиналист в турнира Шалке 04 също отпадна безславно. В екзекутор на отбора от Гелзенкирхен се превърно скромният тим на Нанси.

Французите поведоха с 3:0 да 71-ата минута с головете на Луис, Куртело и Диа. Гостите успяха да върнат едно попадение в 77-ата минута чрез Бордон, но това не бе достатъчно и Шалке бе отстранен с общ резултат 2:3

Чешкият Млада Болеслав пък елиминира Олимпик (Марсилия), след като го победи с 4:2 във втората среща. Преди две седмици французите бяха спечелили с 1:0. И сега гостите два пъти повеждаха чрез Теофилу Маулида и Тайе Тайво, но домакините обърнаха с два гола на Радим Холуб и един на Томаш Седлачек, като последният падна в даденото от рефера продължение на двубоя. Домакините завършиха двубоя с десет души заради червения картон на Яромир Смерда в самия край на мача.