Отборът на ЦСКА София отпадна по срамен начин от европейските клубни турнири. Вицешампионите на България завършиха у дома 1:1 с Мура, което след равенството 0:0 преди седмица в Словения означаваше отпадане от Лига Европа!

„Червените" бяха категорично по-добрият отбор на терена, но направиха много пропуски пред словенската врата. За сметка на това играчите на Мура показаха изключителна успеваемост, като вкараха един гол от двете положения, които имаха за всичките 90 минути.

В края на двубоя нервите на феновете от Сектор „Г" не издържаха те огласиха стадиона с викове „Вън боклуците от ЦСКА" и „Пернишки боклуци", визирайки собствениците на тима.

Така за втора поредна вечер българският футбол получава мощен шамар. В сряда от европейските клубни турнири рано-рано отпадна и шампионът Лудогорец.

ЦСКА - МУРА 1:1 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)

ЦСКА започна по-активно срещата и от самото начало наложи териториален натиск. Само в рамките на 5 минути „червените" на три пъти изпробваха рефлекса на противниковия вратар, като на два пъти шутира Карачанаков, а веднъж и Христо Янев се пробва триково с пета да прокара топката в мрежата. За жалост обаче и в трите случая  Дракович не бе затруднен.

По-активната игра на българския вицешампион даде резултат в 18-ата минута, когато ЦСКА излезе напред в резултата. Левият бек Нилсон центрира остро в полето, където Апостол Попов надскочи централните бранители на Мура и с точен удар с глава не остави шанс да Дракович - 1:0! Много важен гол за „червените" и страхотна асистенция на Нилсон.

След попадението нивото на игра значително спадна, като сериозни положения пред двете врати нямаше. Чак в 34-ата минута публиката се разбуди, а причината бе най-добрият играч на терена Нджонго Присо. Тъмнокожият футболист направи отличен пробив по левия фланг, пробяга около 25-30 метра, нахлу в полето, но в последния момент топката му бе избита с шпагат  на бранител.

Това положение събуди домакините, които в следващите минути на няколко пъти отправиха опасни удари. Първо Христо Янев, а след него и Антон Карачанаков обаче нямаха шанса да вкарат втори гол за домакините.

Второто полувреме започна както първото - с опасност пред вратата на Мура. Абел Анисе бе намерен отлично на границата на полето и моментално шутира, но и този път стражът на словенците показа рефлекс и спаси.

10 минути след подновяването на играта гостите от Мура създадоха първото си чисто голово положение. Деветката Бохар бе оставен непокрит в полето, получи топката на крак и моментално шутира, но коженото кълбо облиза десния страничен стълб на българската врата. Късмет за ЦСКА в тази ситуация!

В средата на второто полувреме ЦСКА пропусна златна възможност да вкара втори гол и да реши мача. Най-после вратарят на Мура сгреши и излезе неразчетено, което позволи на Присо да отправи удар. Топката бе парирана от бранител на словенците и попадна право на крака на Анисе, чиято добавка обаче бе избита от голлинията! Уникален късмет за гостите и малшанс за ЦСКА!

Четвърт час преди края се случи немислимото. При една бърза атака Фаич получи топката в полето и с левия крак отправи диагонален удар. Топката мина неспасяемо покрай Черни се оплете в мрежата на ЦСКА - 1:1. Ако този резултат се запазеше до края, то това щеше да означава срамно отпадане на „червените" от европейските клубни турнири.

Попадението тотално смути играчите на ЦСКА, които в оставащите до края минути се опитаха да наложат натиск и да затруднят съперника, но в действията им личеше изключителна нервност, което очаквано водеше и до неточност. До края "армейците" се опитаха да вкарат втори гол, но неуспешно.