Спортинг (Лисабон) си осигури първото място в група "D" след като стига трудно до равенство 1:1 у дома с Хееренвеен. Холандците водеха до последните секунди на срещата, когато резервата Грими успя да изравни. Фризийците бяха повели малко след почивката чрез Асайди. Така Спортинг събра 11 точки и мач преди края е недостижим на върха.

В другия мач от групата пък Херта стигна до ценен успех с 1:0 като гост на Вентспилс. Единственото попадение бе дело на Рафаел в 12-ата минута. Берлинчани завършиха мача с десет души, след като голмайсторът бе изгонен малко пради края на мача. Валери Домовчийски не влезе в игра за немския тим.

"Старата госпожа" от Берлин е със 7 точки, а в следващия кръг играе с лидера Спортинг. Хееренвеен остават трети с 5, а в последния си мач се изправят срещу Вентспилс.