Спортинг Лисабон победи Атлетик Билбао с 2:1 в първия полуфинал от Лига Европа. Португалският гранд изоставаше до последния четвърт час, но успяха да обърнат резултата в края и ще отидат на „Сан Мамес" с предимство.

Първото полувреме няма да се запомни с нещо особено. „Лъвовете" имаха два шанс а в самото начало и в края на частта чрез холандския си таран Рики ван Волфсвинкел, но   нападателят нямаше шанс. Баските пък отвърнаха с положения пред звездата си Фернандо Йоренте, от което обаче също не излезе нищо.

Атлетик поведе в 54-ата след грешка на Стайн Схаарс,който не успя да изчисти добре една центрирана топка, а вместо това я предостави на Ауртенече в пеналта, който нямаше как да не реализира от близка дистанция - 0:1.

Баските изпуснаха да си решат мача минути по-късно, когато Аморебиета тресна гредата зад португалски вратар след подаване от ъглов удар.

В последния четвърт час обаче „лъвовете" съумяха да се вдигнат и да измъкнат победата. Първо Емилиано Инсуа успя да изравни след недорба намеса на „червено-бялата" отбрана.

В 80-ата мин. пък Диего Капел с много красив удар изправи трибуните на крака и оформи крайното 2:1, което дава крехко предимство на Спортинг преди реванша.

СПОРТИНГ - АТЛЕТИК Б 2:1
0:1 Ортенече (54')
1:1 Инсуа (76')
2:1 Капел (79')

СПОРТИНГ: Патрисио, Полга, Инсуа, Перейра, Карико (68 - Карило), Хандао, Шаарс, Измаилов, Капел (84 - Перейриня), Мартинс (76 - Рубио), Ван Волфсвинкел

АТЛЕТИК: Исайрос, Ираола, Аморебиета, Ортенече, Екиза, Сусаета (83 - Ибай), Итураспе, Ерера (73 - Сан Хосе), Йоренте (87 - Токеро), Муниаин, Де Маркос