Спортинг (Лисабон) продължава напред в Лига Европа. Португалците се класираха по драматичен начин за елинациите. „Лъвовете" обърнаха турския Бешикташ с 3:1 в решителен мач от група Н на турнира и финишираха на второ място. Гостите останаха трети с 9 т.

Турците поведоха чрез Марио Гомес в 58-ата минута, но в 67-ата Ислам Слимани изравни. Само 5 минути по-късно Браян Руис попадна в прегръдките на съотборниците си от Спортинг, след като се разписа за 2:1 и направи обрата пълен. Теофило Гутиерес реши всичко с гола си в 77-ата минута за 3:1. Голмайсторът направи и любопитна сценка по време на срещата. Той "открадна" спрея на главния съдия Мануел Граефе от Германия, за да изпише на терена първата буква на своето име - Т. Реферът му даде само жълт картон за своеволието.

Първи в групата остана Локомотив (Москва). „Железничарите" разбиха албанския Скендербеу с 3:0 като гости.