Спартак (Търнава) е първият съперник на Левски в евротурнирите тази година. "Сините" научиха своя съперник, след като тази вечер словаците удариха албанския ФК Тирана 3:1 о след 0:0 в първия двубой се класираха напред.

Мачът започна доста изненадващо, след като Тирана поведе с 1:0. Гилман Лика откри в 22-ата минута. Спартак се хвърли в мощни атаки и все пак стигна до изравнителен гол, който падна 4 минути преди почивката. Негов автор стана Ладислав Томачек.

В 66-ата домакините осъществиха пълен обрат. Прохазка вкара и даде аванс на словаците. В 85-ата се стигна до дузпа, от която Томачек оформи крайното 3:1 за Спартак (Търнава).

В добавеното време Ерандо Карабечи от Тирана получи втори жълт, съответно червен картон.

Първият двубой между Търнава и Левски е идната седмица на 28 юли, четвъртък на стадион "Георги Аспарухов" от 20,45 часа.

СПАРТАК ТЪРНАВА (СЛОВАКИЯ) - ФК ТИРАНА (АЛБАНИЯ) 3:1 (общ резултат 3:1)
0:1 Лика (22), 1:1 Томачек (41), 2:1 Прохазка (66), 3:1 Томачек (85-дузпа)