Изхвърлилият драматично Левски от Лига Европа Марибор се класира за плейофите за груповата фаза на турнира след като отстрани шотландския Абърдийн. Домакините постигнаха победа с 1:0. Сценарият на двубоя вървеше по същия начин както и в този с Левски - 1:1 при гостуването и 0:0 в у дома. Но в добавеното време Греъм Шийни от Абърийн вкара в собствената си врата, с което сложи край на спора.

Съдия на двубоя бе българинът Никола Попов. В 25-ата минута той отсъди дузпа в полза на Абърдийн. Адам Рууни обаче пропусна от бялата точка. Влезлият в 51-вата минута Джейдън Стокли си изкара два жълти картона само за 10 минути, с което на п рактика сложи края на надеждите на Абърдийн за отбелязване на гол.

Другите два отбора, отстранили български съперници, напуснаха турнира. ХИК Хелзинки, който отстрани Берое, имаше чудесен шанс след като беше спечелил гостуването си на шведския Гьотеборг с 2:1, но допусна домакинска загуба с 0:2 и отпадна.

Заглембе, минал през Славия в първия кръг, сложи край на участието си след 1:1 като гост на датския Сондерийске и 2:3 общ резултат.