Славия (Прага) и Лестър не се победиха в първи мач от 1/16 финалите на Лига Европа. В Чехия двата отбора направиха 0:0.

Така интригата бе запазена за реванша след седмица.

В друг мач, Йънг Бойс победи драматично Байер (Леверкузен) с 4:3.

Швейцарският шампион дръпна с три гола аванс до почивката, разбивайки германския си съперник, но "аспирините" съумяха да изравни през втората част до 3:3, но в крайна сметка в последната минута на редовното време, домакините вкараха ново попадение за крайното 4:3.

Арсенал и Спортинг (Лисабон) на финалната права в преговорите за Тиаго Томаш

Арсенал и Спортинг (Лисабон) на финалната права в преговорите за нападател

Мениджърът на Арсенал Микел Артета и Еду са останали впечатлени от изявите на Томаш

Кристиан Фаснахт се разписа в 3-ата минута, а Джордан Сибачеу удвои в 19-ата. Минута преди края на полувремето, Елия Месчак направи резултата класически.

Рома победи Брага с 2:0

Рома с комфортен аванс след първия мач с Брага

Мачът бе в Португалия

Байер излезе преобразен през втората част и два бързи гола на Патрик Шик (49 и 52) намалиха пасива за "аспирините", а в 68-ата Муса Диаби направи равенството факт.

Минута преди края на редовното време Сибачеу вкара четвърти гол за Йънг Бойс. Реваншът е след седмица в Германия.