Отборите на Щурм (Грац) и Аталанта завършиха наравно 2:2 в мач от група "D" на Лига Европа. Домакините играха с 10 души почти цяло второ полувреме, но успяха да стигнат до равенството.

Лидерът в австрийското първенство поведе с голяма доза късмет. След удар на Александер Прас топката се отклони в Толой и не остави шансове на Мусо. Вратарят на гостите трябваше да се справя с удар с глава на Станкович и с нов опит на Прас. Лукман бе активен, но не успяваше да завърши атаките по най-добрия възможен начин.

Аталанта изравни след индивидуален пробив на Луис Муриел и негов прецизен удар. Домакините можеха отново да поведат след неразчетено излизане на Мусо, но Китеишвили прати топката покрай вратата. В края на полувремето италианците стигнаха до пълен обрат. Те получиха право да изпълнят дузпа, след като разглеждане с ВАР видя игра с ръка на Станкович. Муриел застана зад бялата точка и изведе гостите напред.

Малко след почивката Муриел бе близо до хеттрик, но вратарят на Щурм спаси с крак. В 52-ата минута австрийците останаха с човек по-малко, след като Хиерлендер получи втори жълт картон. Първото му официално предупреждение бе за това, че се опита да издълбае точката за изпълнение на дузпа, за да затрудни Муриел.

След това Аталанта логично доминираше, а удар на Скамака облиза гредата. Домакините обаче не се предадоха, а италианците не се възползваха от численото си преимущество. В 80-ата минута Колашинак бе изненадан от подаване с пета на Бовинг и спря топката с ръка, което доведе до дузпа, а тя бе реализирана от Влодарчик.

В другия мач от групата полският Раков и Спартинг (Лисабон) завършиха 1:1.

Така Аталанта остава лидер в групата с актив от 7 точки, Спортинг и Щурм са с 4, докато Раков е на последнотто място с 1 точка.

Спортинг (Лисабон) - Аталанта 1:2 в Лига Европа