Интер стартира кошмарно груповата фаза на Лига Европа. „Нерадзурите“ бяха победени насред Милано от израелския Апоел Беер Шева с 2:0.

Двубоят от Група „К“ бе на пръв поглед лесен за прогнозиране. Интер обаче продължи да разочарова от началото на сезона след като започна по лош начин в Серия А, като има една победа от три мача.

Треньорът на домакините Франк Де Бур бе заложил на състав, в който преобладаваха титулярни играчи. Апоел бяха пристигнали в Италия без звезди в отбора си, но с много голямо желание за утвърждаване на европейската сцена.

Снимка 253552

Съперникът на италинците стана шампион на Израел през миналия сезон, триумфирайки 40 години след последната си титла. Както е известно, Апоел бе много близо до групите на Шампионската лига след като в квалификациите за влизане, направи 2:5 със Селтик и в реванша победи с 2:0.

Гостите загатнаха за потенциала си още в началото на мача. В 6-ата минута Бузагло пропусна да вкара след като отбраната на Интер сгреши фатално и го изпусна, но той стреля покрай вратата. Атаките на гостите се редяха една след друга, а „нерадзурите“ изглеждаха доста изненадани.

В 39-ата минута Интер все пак отговори след като Едер удари гредата с удар отблизо.

През втората част гостите тотално шокираха миланския гранд. В 54-ата минута Мигел Витор остана непокрит на далечната греда след центриране на Маранхао почти от аутлинията и от лесна позиция направи 1:0.

В 69-ата минута Апоел Беер Шева вече водеше с 2:0 след като Маор Бузагло изпълни по перфектен начин свободен удар и не остави никакъв шанс на Ханданович. До края на мача, Интер така и не успя да отвърне на удара и започна участието си в Лига Европа по доста слаб начин.