Шампионът на Лига Европа Атлетико Мадрид пропусна да си гарантира и на теория участие на 1/16-финалите. „Дюшекчиите" загубиха гостуването си на аутсайдера Академика Коимбра с 0:2 в група В. Така испанците останаха с 9 точки,колкото има и Виктория Пилзен. Академика е с 4, докато Апоел Тел Авив остава само с 1.

Уилсън Едуард откри за португалците в 28-ата минута, възползвайки се от хитър пас на Жоао Диаш. Отновотой оформи крайното 2:0 в 70-ата след точно изпълнена дузпа.

Като оправдание за Атлетико може да послужи фактът, че столичани играха с голяма част от резервите си, като на терена не бе и головата машина Радамел Фалкао.

В другия мач от тази група Виктория Пилзен разби с 4:0 Апоел Тел Авив. Колар и Стипек дадоха добър аванс на чехите още преди почивката. В самия край на първото полувреме пък бившата надежда на Манчестър Юнайтед Ерик Джемба-Джемба си изкара директен червен картон и остави израелския гранд с десет души.

Резонно, след почивката Виктория стигна до още две попадения, дело на Колар и Бакош.