Носителят на трофея в Лига Европа Атлетико (Мадрид) трябваше да чака до 93-ата минута, за да победи Виктория (Пилзен) с 1:0 и да продължи серията си от победи в Лига Европа.

Тимът на Диего Симеоне вече има 15 поредни успеха в турнира след попадението на Кристиан Родригес в добавеното времена двубоя в Мадрид. За последно Атлетико отстъпи през миналия сезон с 0:2 на Удинезе още в груповата фаза, но след това стигна до финала и прегази Атлетик Билбао с 3:0.

Испанците организираха първата си опасна атака в 8-ата минута, когато многоходова комбинация приключи с удар на Емре, който мина много близо до целта. Дюшекчиите изглеждаха по-активни, но трудно стигаха до добри положения.

Чешкият тим бе добре организиран и се чувстваше доста уютно на "Висенте Калдерон". След почивката ситуацията на терена не се промени кой знае колко. Чешкият тим разчиташе на контраатаки и при една от тях Асенхо се справи с удар на Прохазка.

Направените смени от Симеоне така и не донесоха нужната промяна за Атлетико. В края на мача все пак мадридчани натиснаха. В 87-ата минута Адриан центрира към далечната греда, където Раул Гарсия засече и преодоля вратаря, но ударът бе слаб и защитник изчисти.

В 90-ата вратарят Козачик изби по страхотен начин с една ръка опит отново на Раул Гарсия. В 92-ата минута обаче Родригес взе нещата в ръцете си и донесе победата. Защитникът реши да стреля извън наказателното поле и със страхотен шут преодоля вратаря на гостите за 1:0.