Шампионът в Лига Европа Атлетико Мадрид е пред сензационно отпадане от турнира. Испанците паднаха с 0:2 на свой терен от Рубин Казан, въпреки че руснаците играха с човек по-малко цяла второ полувреме.

Тимът от Татарстан откри още в 5-ата минута чрез Гьокдениз Карадениз, който довкара една избита от испанския вратар топка.

До края на полувремето Рондон профука още едно положение за Рубин, а Арда Турани Фалкао бяха близо до гола за Атлетико. В 43-ата мин. пък Шаронов получи втори жълт картон за фаул срещу колумбийската звезда на „дюшекчиите".

След почивката мадридчани натиснаха масирано, но така и не успяваха да стигнат до изравнителен гол.  Върхът на малшанса пък бе гредата на Фалкао в 77-ата минута.

За капак испанците получиха и втори гол. Вратарят им направи голяма глупост, включвайки се в втака за своя тим при статично положение в 94-ата мин. Рубин обаче успя да спечели топката, а Орбаис вкара втори гол на опразнената врата.

В друг мач от 1/16-финалите тази вечер, Базел би с 2:0 украинската сензация Днипро. Нюкасъл пък не успя да бие Металист Харков като домакин и завърши наравно 0:0.

АТЛЕТИКО - РУБИН 0:2

0:1 Карадениз (6')

0:2 Орбаис (94')

Атлетико: Серхио Асеньо, Хуанфран, Филипе Луис, Диаз, Годин, Тиаго, Марио Суарес, Туран, Родригес, Адриан, Фалкао

Рубин: Рижиков, Навас, Ансалди, Макрано, Шаронов, Орбаиз, Ерменко, Карадениз, Начо, Кисляк, Рондон