Германският Шалке се справи сравнително лесно с израелския Макаби Хайфа у дома. "Кралскосините" спечелиха с 3:1 и по този начин водят в групата след изиграването на вторите срещи.

Германците бяха много по-добрият тим през цялото времетраене на срещата и закономерно спечелиха срещата. Фукс се превърна в герой за Шалке, след като успя да вкара два гола.

Той първо откри резултата още в 8-ата минута. В 35-ата Веред изравни резултата. До края на почивката домакините се хвърлиха в бесни атаки, за да успея да поведат, но това не им се отдаде.

През втората част нещата не се промениха много. Немците бяха тези, които диктуваха темпото на игра и закономерно вкараха втори гол. Отново Фукс бе точен в 65-ата минута.

Окончателно точка на спора сложи Хурадо в 81-ата минута.

В другия мач от групата Стяуа (Букурещ) успя да вземе точка като гост на кипърския АЕК (Ларнака). След нулево първо полувреме, Мурдакович първи вкара в 59-ата минута за 1:0 за АЕК.

Само шест минути по-късно гранда от Букурещ успя да изравни. Костеа бе точен. Задачата на тима на Джиджи Бекали стана още по-трудна в 82-ата минута, когато Брандан бе изгонен с втори жълт картон. Куриозното е, че той получи първия само три минути по-рано. Стяуа обаче все пак удържа равенството.

Цял мач за Стяуа изигра българският национал Валентин Илиев.

Така Шалке излезе на първата позиция в класирането в групата с 4 точки, а Макаби вече е втори с 3 точки. Стяуа е на 3-ото място с 2 точки, а АЕК е последен с едва една.