Шахтьор (Донецк) се класира за четвърфиналите в Лига Европа. "Миньорите" победиха за втори път Волфсбург. Този път с 3:0. Така с общ резултат 5:1 украинският тим продължава в следващата фаза.

И трите попадения паднаха в заключителните минути на срещата. На два пъти се разписа Жуниор Мораеш, а един гол добави Манор Соломон.

Първото полувреме завърши без попадения. В 68-ата минута Хочолава фаулира откъсващия си Виктор и получи директен червен картон. Две минути по-късно двата тима вече бяха с по 10 души на терена, след като Джефри Брукс получи втори жълт картон.

Снимка 491071

Източник: Twitter

В 89-ата минута Шахтьор поведе. Мораеш получи пас на дузпата от Додо и с мощен удар вкара за 1:0.

В първата минута на продължението Евхен Коноплянка проби и намери Соломон в наказателното поле, който с шут в далечния ъгъл отбеляза второ попадение.

В 93-ата минута Мораеш остана сам срещу Кастеелс и го преодоля за трети път.