Отборите на Шахтьор (Донецк) и Фенербахче направиха важна крачка към класирането си на четвъртфинал в Лига Европа. Двата тима спечелиха първите си срещи от осминафиналната фаза и очакват със завидно спокойствие реваншите след седмица.

Украинският гранд се справи при домакинството си на Андерлехт с 3:1. Селекцията на Мирча Луческу стартира изключително силно и до почивката вече водеше с 2:0. Точни за „миньорите" бяха Тайсън и Олександър Кухер. Неприятното за фаворита се случи в 68-ата минута, когато гол на надеждата за Андерлехт реализира ганаецът Ачеампонг. Така африканецът продължи головата си серия в ЛЕ, след като в предишния кръг наказа друг гранд от Източна Европа- Олимпиакос.

Крайното 3:1 все пак бе оформено от Едуардо Алвеш да Силва, който получи отлична асистенция от бившия бразилския национал Бернар.

All Goals HD - Shakhtar 3-1 Anderlecht - 10-03... by Jek09Pre

Въпреки първоначалните очаквания, Фенербахче се затрудни доста с португалците от Брага. Турците пречупиха „топчиите"  с гол в 82-ата минута, който бе дело на Топал. Халфът сътвори уникален индивидуален пробив, след който отправи неспасяем изстрел, от границите на наказателното поле, в долния ляв ъгъл на Матеус.

ШАХТЬОР (ДОНЕЦК)-АНДЕРЛЕХТ 3:1

1:0 Тайсън (21'), 2:0 Кухер (24'), 2:1 Ачиемпонг (68'), 3:1 Едуардо (79')

ФЕНЕРБАХЧЕ-БРАГА 1:0

1:0 Топал (82')

Mehmet Topal Goal HD - Fenerbahce 1-0 Braga... by Video-Live