Отборът на Севиля стана първият полуфиналист в турнира за купата на УЕФА, след като в четвъртфинална среща реванш завърши наравно 1:1 при визитата на Зенит. Така с общ резултат 5:2 от двата мача севилският клуб продължава напред и ще играе с победителя от двубоя Шалке - Левски.

Крайният изход на двубоя бе решен още след първата среща, в която Севиля взе надежден аванс от три гола - 4:1. При тежки условия в реванша непрекъснат снеговалеж, домакините от Зенит имаха определено надмощие.

През първата част обаче домакините направиха пропуски. Вратарят Андреас Палоп спаси два опасни удара на Александър Кержаков. Палоп бе на мястото си и при изстрела с глава на Робертас Поскенс малко по-късно.

Все пак в 50-та минута кореецът Йон Мин Хюн откри резултата в 50-та минута след разбъркване пред вратата на гостите. При една контраатака в 63-та минута обаче Севиля изравни. Даниел Алвес напредна по дясното крило и подаде на резервата Кепа Бланко Гонсалес, който бе точен - 1:1.

Две минути по-късно Кепа видя червения цвят и бе отстранен от терена заради реплики към главния съдия Стефано Фарина. Пет минути след това към съблекалните пое и играч на домакините - Ивица Крижанец за грубо нарушение срещу Енцо Мареска.

Севиля можеше да стигне до победата в 72-та минута, когато получи правото за изпълнение на 11-метров наказателен удар след извършено нарушение от страна на Радек Ширл срещу Даниел Алвес. Вратарят Вячесла Малафеев обаче спаси удара на потърпевшия от бялата точка.

Достигането до полуфиналите е най-големият успех в историята на Севиля. Досега най-доброто класиране в евротурнирите бе четвъртфинал.