Севиля разби с 6:0 у дома Акхисар Беледийе в мач от група "J" на Лига Европа. Андалуският тим вкара по три гола в двете полувреме, за да се поздрави с убедителния успех.

Отборът на Пабло Мачин събра 6 точки и се изравни на върха във временнното класиране с Краснодар. Турският клуб е последнен с три загуби до момента.

Роке Меса откри резултата в 7-ата минута на срещата след асистенция на Луис Муриел. Две по-късно Пабло Сарабия удвои от дузпа.

В 35-ата минута вратарят Мартин Лукач си отбеляза автогол за 3:0.

Голеадата продължи Луис Муриел в 50-ата минута. Колумбийският нападател бе точен след пас на Алеиш Видал.

След час игра се разписа и Куинси Промес за 5:0. Крайният резултат оформи Габриел Меркадо в 67-ата минута с втората асистенция на Алеиш Видал в срещата.

Барселона победи Севиля с 4:2 и оглави класирането в Ла Лига

Пирова победа за новия лидер в Ла Лига, Меси под въпрос за Ел Класико!