Севиля записа първа победа в Лига Европа този сезон. Андалусийците победиха Борусия (Дортмунд) с 1:0 като гости в мач от група J.

Немците бяха по-добрият отбор на терена през първата част, но получих гол в самия й край. Лука Чигарини се разписа след центриране и грешка на Суботич. Преди това на два пъти Лукас Бариос имаше шанс да откри за Борусия, но пропусна.

Малко след почивката Дортмунд остана с десет души. Марсел Шмелцер получи втори жълт картон за симулация. Въпреки численото си превъзходство, Севиля бе на косъм да получи гол в 69-ата минута. Ударът на Кагава обаче отскочи от гредата и след това излезе в аут.

В другия мач от групата Пари Сен Жермен победи Карпати (Лвов) с 2:0, като головете паднаха в първите 20 минути. Така французите оглавика класирането с 6 точки.