С решителен гол на резервата Антонио Пуерта в първото продължение испанският Севиля победи германския Шалке 04 с 1:0 във втората полуфинална среща от турнира за Купата на УЕФА и се класира за първи път в историята си на финала на турнира.

Първата среща в Гелзенкирхен бе завършила с нулево равенство и попадението на Пуерта се оказа достатъчно за испанците за място в двубоя за трофея на 10 май в Айндховен.

В другия полуфинал английският Мидълзбро направи изключителен обрат срещу Стяуа (Букурещ) и също ще има възможност за първи път да спори за трофея. Англичаните преодоляха пасив от два гола с изключителна игра след 30-ата минута и постигнаха успех с 4:2, който бе достатъчен да заличи пасива им от 0:1 от първия мач в Букурещ.

Румънският тим вкара два бързи гола в 16-та и 24-та минута чрез Николае Дика и Дорин Гоян, като веднага след второто попадение наставникът на домакините замени Гарет Саутгейт с Масимо Макароне.  Именно нападателят се разписа за 1:2 в 33-та минута и полувремето завърши при този резултат.

През втората част Мидълзбро стигна до пълне обрат - първо Марк Видука с глава изравни в 64-та минута, десет по-късно Крис Ригът направи 3:2, а в последната минута на редовното време Макароне се превърна в героя за англичаните, отбелязвайки решителното попадение.

Така английският тим достигна до решителния двубой за трофея, който ще се състои на 10 май в Айндховен, с общ резултат 4:3. По пътя до финала момчетата на Стийв Макларън спечелиха и срещу родния Литекс в груповата фаза на надпреварата след 2:0 на "Ривърсайд".