Шампионът в Лига Европа - Севиля, почти сигурно си гарантира участие на четвъртфиналите. Андалусийците победиха Виляреал с 3:1 като гости в испанското дерби и само чудо може да им попречи за следващия кръг.

Мачът започна по мечтан за севилци, начин, които поведоха след само 13 секунди игра. Голът е най-бързият в историята на турнира, а негов автор стана Витоло.

Той и Гамейро си размениха изключително технични подавания, Витоло бе изведен на отлична позиция и не сбърка - 0:1.

В 26-ата минута резултатът бе удвоен, този път от Стефан Мбиа, който засече с глава подаване на Тремулинас.

Веднага след почивката Вието намали за Виляреал след спорна ситуация. При множество рикошети в пеналта на Севиля, техен защитник закачи топката с ръка, но реферът пусна атаката, Впоследствие дойде и голът, но пък останаха сериозни съмнения, че Витоло е бил в засада.

Секунди по-късно обаче Гамейро вкара трети гол за гостите. След центриране от фаул, Ибора свали с глава за французина, и той с безпощаден шут матира вратаря на Виляреал.

В друг мач тази вечер Евертън би Динамо Киев с 2:1. Олег Гусев откри за украинците в 14-ата минута, но Стивън Нейсмит успя да изравни за „карамелите" още преди почивката.

Ромелу Лукаку пък донесе успеха на англичаните от дузпа в 82-ата минута. По всичко личи обаче, че реваншът след седмица в Киев ще е изключително интересен.