Английският Мидълзбро се класира за полуфиналите след драматичен обрат и убедителна победа над тима на Базел с 4:1 в реванша от четвъртфиналната фаза.

Италианската резерва Масимо Макароне класира Боро с гол в последната минута.

Иначе двубоят започна повече от добре за гостите, които неочаквано поведоха в 23-та минута с попадение на Едуардо Душ Сантуш. Младен Петрич центрира от свободен удар, Борис Смилянич
продължи с глава и бразилецът Едуардо отблизо опъна мрежата - 0:1. Освен това швейцарският първенец имаше и аванс от два чисти гола от първата среща.

Домакините обаче се хвърлиха в безспирни атаки и осъществиха невероятен обрат. Затова разбира се им помогна и червеният картон на шведския защитник Даниел Майсторович от гостите в 73-та минута.

Австралиецът Марк Видука вкара два гола за Мидълбро. Нападателят изравни резултата в 33-та минута след пас на Якубу Айегбени и мощен шут през ръцете на вратаря Паскал Цубербюлер.
Комбинацията Якубу - Видука заработи още веднъж след почивката - в 57-та минута, когато австралиецът наказа за втори път швейцарския вратар.

В 73-та минута от игра за втори жълт картон бе отстранен Даниел Майсторович и това наклони още повече везните в полза на английския тим.

Влезлият като резерва на полувремето Джими Флойд Хаселбанк се разписа за 3:1. Цубербюлер спаси свободен удар на холандеца малко след подновяването на играта, но в 79-та минута бе
безпомощен след неговия изстрел от 25 метра в горния ъгъл.

За да дойде кулминацията - последната минута, когато вратарят на Базел спаси удара на Фабио Рочембак, но при добавката Макороне, появил на терена на мястото на Франк Кедрю в
 67-та минута, бе точен - 4:1 и неописуема радост за привържениците на английския клуб. Така с общ презултат 4:3 от двете срещи Боро е сред четирите нй-добри.

Това е най-големият успех в историята на Мидълзбро, който на полуфиналите ще се изправи срещу румънския Стяуа. В другата полуфинална среща ще спорят Шалке и Севиля.