Саутхямптън не успя да победи у дома  датския Мидтиланд в първа среща от плейофната фаза за влизане в групите на Лига Европа. Мачът на стадион "Сейнт Мери" завърши при резултат 1:1.

Гостите първи взеха преднина в двубоя в края на първото полувреме с попадение на Тим Спарв. През втората част "светците" се хвърлиха да търсят обрат, но успяха да се доберат само до изравняване на резултата. Това стана от дузпа в 56-ата минута, когато срещу Джеймс Уорд-Праус бе извършено нарушение в наказателното поле, а Джей Родригес отбеляза за 1:1 от бялата точка.

Така Саутхямптън се спаси от загубата, но тепърва ще трябва да търси победа в гостуването си в Дания или поне равенство с много голове, ако иска да продължи напред.