ФК Сараево почти сигурно ще се изправи срещу Левски във втория предварителен кръг на Лига Европа. Босненският тим победи с 5:2 в първия мач Хибърниънс и си осигури добра преднина преди реванша в Малта след седмица.

Двубоят обаче въобще не се разви толкова лесно за сараевци, които можеха да сътворят исторически гаф. Сулич откри за домакините още във 2-ата минута и това сякаш ги успокои твърде много.

Хибърниънс изравни чрез Фаругиа, а Роберто Соарес дори изведе Хибърниънс напред в 33-ата мин. Сараево се вдигна и маше късмет да изравни секунди преди почивката чрез Торлак.

Втората част късметът също не изостави босненци. Соарес бе изгонен още в 52-ата мин. за нарушение в наказателното поле, а македонският рефер даде и дузпа за бошняците, реализирана от Караматич.

Останал с десет души,тимът на Хибърниънс не успя да издържи и пусна още два гола в последните минути, дело на Хаджич и Татомирович.

Двубоят бе изгледан на живо от треньора на Левски Илиан Илиев.

Съставът на Сараево:  Адилович, Торлак, Татомирович, Гуйч, Тадайевич,(46'-Караматич), Комор (68'-Хаджич), Сесар, Хюсейнович, Златкович, Хаскич, Сулич.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ ОТ ПЪРВИЯ КРЪГ НА ЛИГА ЕВРОПА ВИЖТЕ ТУК!