Отборът на Гинган спечели с 2:1 в домакинството си на Динамо (Киев) от 1/16-финала в Лига Европа. Френският тим направи пълен обрат в мача, след като пръв получи гол в своята врата. Той бе подпомогнат и от факта, че киевчани останаха с 9 човека в края на първото полувреме, като в рамките на 5 минути получиха два червени картона. През втората част украинците не издържаха на натиска на съперника и допуснаха две попадения във вратата си.

Динамо успя да открие резултата още в 19-ата минута, когато Кравец напредна по дясното крило и центрира по земя за Мигел Велосо, който засече топката във вратата за 0:1. В 39-ата минута обаче Ярмоленко извърши грубо нарушение срещу съперников играч и получи директен червен картон. В 44-ата минута гостите останаха и с 9 души на терена, след като влезлият само преди минути Юнес Беланда също видя червения цвят в ръцете на съдията.

През втората част играчите на Гинган логично натиснаха и се възползваха от сериозното си числено преимущество. Така те успяха в рамките на три минути да обърнат нещата в своя полза. В 72-ата минута Клаудио Бовю засече с глава центриране на Тибо Жирес и възстанови равенството. В 75-ата минута пък Мустафа Диало също с глава след корнер бе точен за 2:1.

В крайна сметка Гинган стигна до важна победа, която дава предимство на тима преди реванша в Украйна, но и Динамо запазва своите шансове блгодарение на гола на чужд терен.