Отборът на Тотнъм приключи участието си в тазгодишното издание на Лига Европа. Футболистите на Хари Реднап надиграха с 4:0 като гости състава на Шамрок Роувърс, но това не се оказа достатъчно. В другия двубой от група "А" Рубин се добра до равенство 1:1 срещу ПАОК.

Гръцкият тим спечели групата с актив от 12 точки, докато Рубин завърши с 11. Тотнъм остана трети с 10, а без нито една спечелена точка на четвърта позиция е Шамрок.

Двубоят в Гърция започна изключително неприятно за гостите от Рубин, които останаха с човек по-малко на терена още в 13-ата минута. Директен червен картон получи вратарят Ружиков. Освен това домакините получиха право да изпълнят дузпа. Виериня не сгреши от бялата точка и откри след четвърт час игра ПАОЛ поведе с 1:0.

Три минути след началото на втората част обаче руският тим демонстрира характер и успя да изравни. В герой за Рубин се превърна Нелсън Валдес, отбелязвайки за 1:1. До края на мача гостите не допуснаха нов гол в своята врата и благодарение на спечелената точка се класираха за фазата на директните елиминации.

Още през първата част на мача в Ирландия Тотнъм се постара да заличи головия си пасив от Рубин и отбеляза цели три такива. Точни за англичаните бяха Пиенар, Таусенд и Дефоу, съответно в 29-ата, 38-ата и 45-ата минути.

Четвърто попадение за "шпорите" реализира Кейн в последните минути на двубоя. Това обаче не бе достатъчно за англичаните и те напуснаха надпреварата въпреки убедителната победа.