Отборът на Рома достигна до осминафиналите в надпреварата Лига Европа. Селекцията на Жозе Моуриньо се измъкна от деликатната ситуация срещу Залцбург. След загуба в първата среща с 0:1, "вълците" бяха на висота на своя територия, добирайки се до напълно достатъчното 2:0 над "биковете".

Откриващото попадение на "Олимпико" беше дело на Андреа Белоти. Тази вечер Ил Гало беше избран за титулярен нападател за сметка на Тами Ейбрахам, който е с лицева травма, и оправда напълно възложеното доверие.

В 32-ата минута Лео Спинацола напомни за изявите си от Евро 2020, набирайки мощно по фланга, след което завърши с центриране за Белоти. Стрелецът направи това, което умее най-добре в зоната около малкото вратарско поле - 1:0.

Но това не беше всичко от Спинацола. Фланговият бранител продължи да тормози защитата на Залцбург, като този път в ролята на щастливия завършващ влезе Пауло Дибала.

През второто полувреме Рома съвсем можеше да "затвори" мача, но реферът Славко Винчич не отсъди дузпа въпреки допитването му до системата ВАР.