Рома победи Истанбул Башакшехир с 3:0 като гост в пети мач от група "J" на Лига Европа. Головете за римските "вълци" вкараха Верету, Джъстин Клуйверт и Един Джеко.

В 30-ата минута капитанът на турския тим Мехмет Топал игра с ръка в наказателното поле, което не остана незабелязано от съдията и той свири дузпа. Верету застана зад бялата точка и откри резултата в полза на римляните. В 40-ата Лоренцо Пелегрини изведе Клуйверт, който нахлу в наказателното поле и удвои аванса на гостите.

В добавеното време на първата част Пелегрини намери с центриране Джеко, който си овладя топката с гърди и след това я прати в мрежата за 3:0.

В 55-ата минута при изпълнение на корнер Пелегрини беше уцелен по главата с предмет, хвърлен от домакинската публика. Това предизвика пауза от 3-4 минути, но играчът все пак се върна на терена с бинтована глава.

В другия мач от групата Борусия (Мьонхенгладбах) победи минимално Волфсбергер.

Истанбул Башакшехир: Гюнок, Понк, Шкъртел, Епуреану, Клиши, Топал, Вишка, Азубуике, Кахведжъ, Гулбрандсен, Кривели

Рома: Лопес, Сантон, Смолинг, Манчини, Коларов, Диавара, Верету, Дзаниоло, Пелегрини, Клуйверт, Джеко