Рома гарантира на 100% класирането си за фазата на директните елиминации в Лига Европа.

Италианският гранд спечели домакинството си на Йънг Бойс с 3:1 и със сигурност продължава напред като първи отбор в групата, част от която е и ЦСКА.

Римляните са с 13 точки и окупират върха в таблицата на Група "А". Втори остава именно съставът на Йънг Бойс, който е с 6 пункта по-малко. Третият Клуж не победи ЦСКА у дома и остава с 5 точки срещу името си, мач преди края.

Наполи победи Рома с 4:0 в Серия "А"

Дон Диего би се гордял - вдъхновен Наполи съсипа Рома

Край на лошата серия за селекцията на Дженаро Гатузо

Нсаме откри резултата на "Олимпико", разписвайки се 11 минути преди почивката.

Иначе преди това домакините имаха две добри възможности за откриване на резултата, но първо Джеко, а след това и Педро, от много чиста позиция, останал сам срещу вратаря, не успяха да дадат предимство на Рома.

Снимка 499060

Източник: Twitter

Все пак минутка преди почивката Борха Майорал получи чудесно центриране и прати топката неспасяемо в мрежата за 1:1.

Гостите имаха известни претенции за засада в ситуацията при отбелязването на гола, но повторенията бяха категорични, че такава не е имало.

Рома повали Клуж с дузпа и автогол, класира се за директните елиминации в Лига Европа

Верету точен от 11-ия метър

В 59-ата минута една не особено добре избита топка попадна у Калафиори, който без да се замисля, с изключително мощен изстрел, я прати в горния ляв ъгъл на вратата на съперника за 2:1, вдигайки всички от скамейката на домакините на крака.

Девет минути преди изтичането на редовното време Един Джеко се разписа без особени затруднения, оставен в чиста позиция, за крайното 3:1, преди Камара да хвърли лека сянка върху иначе протеклата в спортсменски тон среща.

Седем минути преди края на срещата, Камара и Мхитарян спореха за една топка в близост до страничната линия, като арменецът опитваше всячески да се справи със снажния си опонент. Явно подразнен от настоятелността на съперника, Камара отстъпи надясно и заби ръката си в лицето на Мхитарян. Това предизвика сериозно меле на играчите от двата тима, а този на гостите бе директно изгонен с червен картон.

Важната новина за домакините обаче бе постигнатата победа, която бе напълно заслужена за отбора. Йънг Бойс ще чака последния си мач в групата, в който в директна битка с ЧФР Клуж ще трябва да определи кой ще финишира под номер 2 в тази група.