ЦСКА спечели точка при гостуването си на италианския колос Рома в мач от Група "А" на Лига Европа.

Срещата на "Олимпико" завърши при резултат 0:0.

И двата тима имаха чудесни възможности за откриване на резултата, но до подобно стечение на обстоятелствата не се стигна.

Хенрих Мхитарян нацели горната греда на пазената от Бусато врата през първото полувреме.

Малко преди края на срещата пък Али Соу бе изведен сам срещу Лопес, но стреля в обсега на стража и той спаси.

Последните седмици не бяха никак лесни за "червените", но днес те отново показаха дух и стремеж за успех там, където е от огромно значение - на голямата европейска футболна сцена.

Снимка 503001

Източник: topsport.bg

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Рома - ЦСКА, на живо

Рома - ЦСКА 0:0, домакините вкараха всичките си звезди в игра, Соу пропусна сам срещу вратаря

"Червените" гостуват на "Олимпико"

Първото полувреме започна във вихрено темпо, като още в самото начало на двубоя топката попадна във вратата на "армейците".

Центриране на Мхитарян намери Крис Смолинг, който засече в целта. Страничният съдия обаче бе вдигнал своя флаг и маркира засада.

Последваха две чудесни възможности за "червените". И в двата случая в герой за тима можеше да се превърне Али Соу. Първо той опита да стреля от границата на наказателното поле, но топката премина встрани от вратата.

Снимка 503023

Източник: Twitter

Няколко секунди след това Соу демонстрира класата си, финтира двама бранители на съперника и излезе в позиция за отправяне на изстрел. Ударът му премина още по-близо до целта, но така и не попадна в нея.

Натиск на домакините притесни отбраната на софиянци. При едно от разбъркванията Вияр стигна до възможност за отправяне на изстрел, но Бусато се справи и отрази.

Снимка 503024

Нова акция за Рома, този път с дейното участие на Мхитарян, приключи с удар в горната греда на българската врата.

Снимка 503032

Ситуация за домакините имаше и няколко минути преди почивката, но отново акцията на римляните бе спряна от вдигнатия флаг на страничния съдия. И тук решението беше коректно, а до ново напрежение пред вратата на Бусато не се стигна.

Така до почивката голове на "Олимпико" не бяха реализирани.

Снимка 503030

Източник: UEFA.com

През вторите 45 минути Пауло Фонсека усети, че ако не заложи на всичко най-добро, не само няма да спечели, но дори може и да загуби срещата.

В игра се появиха последователно Педро, Един Джеко, Пелегрини и стилът на тима стана доста по-познат на зрителите пред телевизионните екрани.

Снимка 503027

Рома опита да вдигне оборотите, но вместо това се стигна до едно от най-чистите положения за "червените" в мача.

Али Соу бе изведен по превъзходен начин между двама бранители на римляните. Нападателят на софиянци имаше достатъчно време, за да успокои движението на топката и да стреля с всичка сила.

За негово съжаление, кълбото бе спасено от вратаря на Рома, който направи страхотен мач тази вечер.

Снимка 503035

Последва финален домакински натиск, от който обаче нямаше никакъв ефект.

В края на мача главният съдия си навлече гнева на "червената" скамейка, като спря обещаваща атака на тима, за да покаже жълт картон на Вияр. Всички от щаба на ЦСКА побесняха, а това бе съвсем основателно, тъй като решението беше скандално.

Така или иначе ЦСКА записа престижно равенство на митичния "Олимпико" и спечели историческа точка срещу именития си домакин.