Тотнъм обърна ирландския Шамрок Роувърс с 3:1 в мач от група „А" на Лига Европа. Спърс започнаха с голяма част от резервните си състезатели, като на терена не бяха Ван дер Ваарт, Адебайор, Модрич и Бейл.

Играчите на Шамрок, които сътвориха чудо в плейофния кръг, отстранявайки сръбския гранд Партизан, храбро се бранеха и успяха да удържат нулевото равенство през първото полувреме. Домакините пък определено походиха отпуснато и без особена мотивация.

Втората част започна шоково - Стиеън Райс откри за Шамрок и хвърли в делириум доста многбройните ирландски фенове на „Уайт Харт Лейн". Радостта им обаче не трая дълго, тъй като 10 по-късно Роман Павлюченко изравни. В следващите 5 минути Тотнъм си осигури победата с още два гол на Джърмейн Дефоу и Джовани Дос Сантос.

С успеха „шпорите" събраха 4 точки и се изкачиха на първото място, което делят в руския Рубин.