Швейцарският съдия Масимо Бусака ще ръководи финала на турнира за купата на УЕФА между Севиля и Еспаньол в Глазгоу в сряда.

37-годишният Бусака беше рефер и на световното първенство по футбол в Германия през 2006 година, а през пролетта на 2006 година свири и срещата-реванш от 1/4-финалите на купата на УЕФА между Левски и Шалке 04, играна на "Фелтинсарина", която завърши наравно 1:1.

Бусака е ненавиждан от феновете на Базел, тъй като през сезон 2005/2006 година ръководи мача с Цюрих, от чийто изход зависи съдбата на титлата. Базел се нуждае от равенство, за да спечели златните медали за четвърти път в последните пет години.

В продължението на редовните 90 минути защитникът на Цюрих Юлиан Филипеску вкарва победното попадение за тима си, а Бусака директно свири край на мача, което предизвика масови безредици на и извън стадиона.