Отборът на Реал Сосиедад постигна убедителна победа при визитата си на Вардар (Скопие) в двубой от груповата фаза на турнира Лига Европа.

Баските надиграха тотално опонента си, налагайки се с 6:0.

Точни в тяхна полза бяха Оярсабал, Де ла Бела и Уилиян Жозе. Последният се разписа цели 4 пъти във вратата на съперника.

Само в рамките на първите 45 минути от сблъсъка, гостите вече си бяха осигурили комфортна преднина от 3 чисти попадения.

Оярсабал откри в 12-ата минута, а с попадения в 34-ата и 42-ата Жосе покачи на 3:0.

В рамките на 4 минути - между 55-ата и 59-ата Жосе бе точен на още два пъти, за 0:5.

В заключителните секунди от сблъсъка Де ла Бела оформи крайното 0:6 и тоталния разгром за домакините.

Така във временното класиране Сосиедад е втори, с 6 пункта срещу името си. Лидерът Зенит е с 9 от 9 възможни точки на сметката си. Вардар не разполага с точков актив.