Екзекуторът на Берое Рапид Виена попари още един българин. Австрийците шокираха тима на Стилиян Петров Астън Вила, отстранявайки го от Лига Европа след победа с 3:2 като гост. Първата среща бе завършила 1:1, което правеше Вила фаворит за реванша, но Стенли и компания се провалиха тотално. За втора поредна година Рапид отсранява тима на Петров, който изпусна дузпа в 72-ата минута при 1:1.

Няколко дни след загубата с 0:6 от Нюкасъл дойде и срамът срещу Рапид, а иначе мачът започна чудесно за Вила. Агбонлахор откри резултата в 22-ата минута, а в 52-ата Нухио изравни. 20 по-късно Стенли не успя да вкара от дузпа, но Емил Хески реализира нов гол за англичаните в 77-ата минута, а когато феновете на домакините си отдъхнаха дойде ударът на Рапид.

Сонлайтнер изравни 2:2 буквално в атаката от центъра, а три минути по-късно Гартлер шокира тотално трибуните на "Вила Парк".