ПСВ Айндховен възкръсна и успя да се добере до реми 2:2 като гост на Лил, въпреки че падаше с 0:2 до 83-ата минута. По този начин холандците вече са фаворити за реванша на своя земя от 1/16-финалите в Лига Европа.

Станислав Манолев игра цял мач за айднховенци и се справи с опеката на лявото крило Обраняк.

Гейе изведе „договете" напред с удар извън пеналта още в 6-ата минута след като защитата на ПСВ не успя да изчисти една центрирана топка. В 31-ата Тулио де Мело с глава удвои аванса на домакините.

Лил беше по-добрият отбор на терена през целия мач, но всичко в отбора на Руди Гарсия сякаш се срути само за 120 секунди.

В 83-ата Вилфред Баума намали с голяма доза късмет. Едно центриране от корнер намери Ола Тойвонен, който се опита да центрира в пеналта. Вместо това обаче топката срещна гредата и попадна на крака на непокрития Баума.

Няколко мига по-късно самият Тойвонен изравни след отлична слова акция сред разредената защита на Лил.

В друг мач от турнира Рейнджърс и Спортинг (Лисабон) завършиха наравно 1:1. Победителят от този двубой ще срещне ПСВ или Лил на 1/8-финалите. Уитъкър изведе напред шотландците в 66-ата минута, но Матиаш изравни минута преди края.