ПСВ Айндховен измъкна 3:3 срещу португалския Ещорил в доиграването на мача между двата отбора от група Е на Лига Европа, което класира "филипсите" на 1/16-финалите.

Двубоят вчера беше прекратен заради поройния дъжд, който се изля в страната и на почивката главният съдия Мартин Стрьомбергсон и делегатът на УЕФА решиха да го прекратят. На полувремето Ещорил водеше с 3:2.

Депай изведе ПСВ напред в 6-ата минута, в 12-ата Тозе изравни, а 120 секунди по-късно Нарсинг отново даде преднина на ПСВ. С попадения на Кука (30) и Амадо (39) обаче португалците поведоха с 3:2. Вече днес, 28 ноември, при доиграването падна само едно попадение. То беше дело на Вайналдум в 82-ата минута за крайното 3:3.

В класирането лидер е Динамо (Москва) с 15 точки, ПСВ има 8, Ещорил е с 4 т., а Панатинайкос е на последната 4-та позиция с 1 т.